ÖZ BOLU Turizm Seyahat A.Ş.
   1965 yılında, Abdullah ÖZKALKAN ve Mahmut YAMAN tarafından iki otobüs ile faaliyetlerine başlamıştır. Günde iki defa İstanbul’a karşılıklı seferler başladı. 09.00 ve 09.30 olmak üzere iki servis bulunmaktaydı. 1980’den sonra bu servislere ilaveten 10:30 ve 12:00 servisleri konulmuştur. Daha sonra 6 servis ile seferlerine devam etmiştir.
   1985’li yıllarda Bolu Seyahat (Tahsin Önal)  ile ÖZ BOLU arasında var olan 3 yıllık bir rekabet döneminden sonra ÖZ BOLU çatısı altında birleştirildi ve Bolu Seyahat feshedildi.
   Tam olarak 1989 yılında ÖZ BOLU Turizm ve Seyahat A.Ş. olarak kuruldu.
1994 yılında şirketin araçları yenilenerek sefer sayıları artırılmıştır. Şu anki sefer sayısı her gün 9 sefer İstanbul, 1 sefer Antalya, 1 sefer Bursa – İzmir ve yaz dönemi için Ayvalık – Sarımsaklı, Dikili olarak düzenlenmiştir.

   ÖZ BOLU Turizm ve Seyahat A.Ş. Ulaştırma Bakanlığının verdiği D-1 ve D-2 yetki belgelerine sahiptir. Bu belgeler düzenli yolcu taşımacılığı, özel gezi ve turları düzenleme yetkilerine sahip belgelerdir.

   Şirketin şu anki Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Bayrak, Başkan Yrd Yusuf Bayrak ve Yönetim Kurulu üyesi Serdar Bayrak’tır.
 
 
AMACIMIZ: Konuklarımızın ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde karşılamak güvenli, ekonomik, konforlu ve rahat yolculuk yapmalarını sağlayarak en iyi şekilde müşteri memnuniyetini karşılamaktır.
 
MİSYONUMUZ: Konuklarımız ve çalışanlarımız arasında karşılıklı saygı ve güven sağlamak, konuklarımızın ihtiyaç ve beklentilerini en kaliteli hizmet anlayışı ile karşılamaktır.
 
VİZYONUMUZ: Müşteri memnuniyetini ve hizmet kalitesini zirveye çıkararak rahat, huzurlu, ekonomik ve güvenli yolculuk yapmanızı sağlamaktır.
 
 
 
                İLKEMİZ ‘ Konuklarımıza en iyi hizmeti sunmak; çünkü sizlere hizmet borcumuz var’